השקעות נדל"ן בגאורגיה -  בטומי מתחלקת ל-4 סוגי השקעה עיקריים

דירות רגילות, אפרטהוטלים (Aparthotels), דירות להשקעה במותגי בתי מלון בינלאומיים (Brand Hotels) והשקעה בוילות.

1. השקעה בדירה רגילה, כמו בכל העולם גם בבטומי קיימת אפשרות לרכוש דירה רגילה להשקעה, בדרך כלל דירות אלו ימכרו במעטפת שחורה ויהיה צורך לשכור חברת שיפוצים מקומית שתעשה את עבודות הגמר ויהיה צורך לרהט את הדירה לבד. בנוסף כל נושא הניהול יכול להיות קצת בעייתי ויהיה צורך למצוא סוכן נדל"ן מקומי אמין שידאג לדירה: שכירות, תיקונים ותחזוקה. דירה רגילה תהיה יחסית זולה יותר משאר בסוגי ההשקעה אך התשואה יכולה להיות קבועה יותר וגבוהה יותר כי דירות אלו מתאימות לשכירות לטווח ארוך. לדוגמא:

House on Bagrationi 113

House on Vaja Pshavela 100

House on Leonidze 13

2. השקעה בדירה שנמצאת באפרטהוטל, דירות אלו כמו דירה רגילה נמכרות במעטפת שחורה אך כאן כבר הקבלנים מציעים גם דירות מוכנות כולל עבודות גמר וריהוט, בפרויקטים אלו הקבלנים מציעים שירותי ניהול של הנכסים, תחזוקה ואחזקה ובתמורה יגבו בין 25% ו- 40% דמי ניהול, כמובן שזה תלוי בסוג הפרויקט, מיקום ועוד הרבה פרמטרים שונים. בסוג השקעה כזה מאוד חשוב לבדוק את חברת הבנייה, חברת ניהול, לבדוק היטב את הסכם הרכישה רצוי עם עורך דין מקומי, ורק אז להתקדם לעסקה. דירות אלו יכולות להתאים לשכירות לטווח קצר ולשכירות לטווח ארוך ושוב מאוד תלוי בפרויקט ובמיקום שלו. לדוגמא:

3. השקעה בדירות במותגי בתי מלון בינלאומיים (Brand Hotels) זאת השקעה בטוחה יותר מ-2 סוגי ההשקעה הראשונות מכיון שקבלן חתום עם חברת מלונאות בעלת מותג בינלאומי (הסכם זכיינות) ובפרויקטים הללו יש חברת ניהול נכסים בינלאומית שאחראית על ניהול של דירות מלון להשקעה. היתרונות בהשקעה מסוג זה שהקבלן בונה בסטנדרט ובפיקוח בינלאומי, עבודות הגמר והריהוט גם כן חייבים לעמוד בסטנדרטים אותם קבעה חברת המלונאות. דירות בפרויקטים הללו נמכרות לרוב כולל עבודות גמר, וריהוט מלא, פרויקטים אלו נמצאים לרוב במיקומים מרכזיים. לרוב חברות הניהול יגבו 40% דמי ניהול. לרוב דירות אלו מתאימות לשכירות לטווח קצר, הן מספקות שהות וחופשה נוחה לתיירים מכיוון שבפרויקט מסוג זה חייבים להיות מתקני מלון ויש פרויקטים עם קזינו. גם בסוג השקעה זה עדיף לקבל חוות דעת משפטית על חברת הבנייה, חוות דעת משפטית על הסכם הרכישה ורק אז להתקדם לעסקה. בנוסף עסקאות אלו בטוחות יותר במכירה עתידית יד 2 וצפי עליית ערך בין 25% ל- 40% ואף יותר. הדירות נרשמות בטאבו על של הרוכש. לדוגמא:

4. השקעה בוילות זה הוא סוג השקעה די חדש בבטומי, ההשקעה יותר יקרה משאר האפשרויות אך גם החזר ההשקעה (תשואה) גם גבוהה יותר. בסוג השקעה זה הרוכש הוא גם בעלים של הקרקע וגם בעלים של הבית (וילה). גם כאן יש אפשרות לרכוש וילה כולל ריהוט ואבזור מלא, וילות מתאימות לשכירות לטווח ארוך וקצר ובמספרים ניתן להגיע לתשואה של 20% ועליית של 46% ומעלה. יש חברת ניהול שאחראית על ניהול, תחזוקה ואחזקה של הוילה והשטח שלה, דואגת לשכירות גבייה ותשלומים למשקיעים. לדוגמא:


Coi בניית אתרים
דף הבית